TeamAgro Kuczyńska - środki ochrony roślin, nawozy, materiał siewny, pasze

Fungicydy

środki ochrony roślin

Fungicydy - TeamAgro Kuczyńska

Fungicydy (łac. fungus – grzyb, caedo – zabijam) – środki chemiczne (najczęściej związki organiczne siarki i miedzi) mające zastosowanie w zwalczaniu grzybów atakujących rośliny. Mechanizm działania fungicydów:
hamowanie procesów oddychania grzybów,
hamowanie biosyntezy białek i kwasów nukleinowych
powodowanie zaburzeń w wymianie substancji chemicznej pomiędzy komórką grzyba a otoczeniem,
stymulowanie procesów odpornościowych w roślinach.

Adama Bumper Super 490 EC

Adama Bumper Super 490 EC

Adama Bumper Super 490 EC – środek o działaniu systemicznym, w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany nalistnie, do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie zbóż ozimych i jarych przed chorobami grzybowymi.

więcej

Adama Zamir 400 EW

Adama Zamir 400 EW

Adama Zamir 400 EW – środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji oleju w wodzie o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pszenicy ozimej, jęczmienia jarego i rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi.

więcej

Basf Adexar Plus

Basf Adexar Plus

Basf Adexar Plus z nowoczesną substancje aktywną Xemium został uznany za innowację BASF roku 2013. Xemium® – to innowacyjna substancja czynna posiadająca z niezwykłe właściwości dzięki nowatorskiej strukturze chemicznej.

więcej

Basf Capalo 3375 SE

Basf Capalo 3375 SE

Basf Capalo 337,5 SE kryje w sobie szereg unikalnych właściwości i możliwości, które sprawiają, że fungicyd ten wyznacza nowy standard w zwalczaniu chorób roślin zbożowych.

więcej

Bayer Falcon 460 EC

Bayer Falcon 460 EC

Bayer Falcon 460 EC – środek grzybobójczy w formie koncetratu do sporzadzania emulsji wodnej.

więcej

Bayer Univo Xpro

Bayer Univo Xpro

System ochrony Univo Xpro wyznacza nowe standardy zwalczania chorób, wielkość uzyskiwanego plonu, jak również niespotykany dotąd korzystny wpływ na rośliny zbożowe. Nowy Univo Xpro składał się on z fungicydu Boogie Xpro 400 EC oraz Fandango 200 EC.

więcej

Syngenta Menara 410 EC

Syngenta Menara 410 EC

Syngenta Menara 410 EC – środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu systemicznym, do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego i wyniszczającego w ochronie zbóż ozimych i jarych przed chorobami grzybowymi.

więcej

Syngenta Tilt Turbo 575 EC

Syngenta Tilt Turbo 575 EC

Syngenta Tilt Turbo 575 EC jest środkiem grzybobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu systemicznym, do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego oraz wyniszczającego w ochronie zbóż ozimych i jarych przed chorobami grzybowymi.

więcej