TeamAgro Kuczyńska - środki ochrony roślin, nawozy, materiał siewny, pasze

Insektycydy

środki ochrony roślin

Insektycydy - TeamAgro Kuczyńska

Insektycydy, środki owadobójcze (łac. insecta – owady, caedo – zabijam) – substancje z grupy pestycydów używane do zwalczania szkodników w uprawach rolnych, lasach, w magazynach z żywnością, a także w mieszkaniach. Zależnie od składu chemicznego insektycydy zabijają owady lub jedynie ograniczają ich rozród, co również wpływa na ilość owadów. Kładzie się nacisk na selektywność insektycydów (działanie tylko na szkodliwe owady) i programuje ich autodestrukcję, czyli rozpad na nietoksyczne środki po okresie planowanego oddziaływania. Ponadto coraz częściej stosuje się insektycydy mające działanie biologiczne.

Adama Bulldock 025 EC

Adama Bulldock 025 EC

Adama Bulldock 025 EC – środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony do zwalczania szkodników ssących i gryzących w roślinach rolniczych i warzywnych. Na roślinie działa powierzchniowo.

więcej

Adama Pyrinex 480 EC

Adama Pyrinex 480 EC

Adama Pyrinex 480 EC – środek owadobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu kontaktowym, żołądkowym i gazowym, przeznaczony do zwalczania szkodników w roślinach rolniczych i warzywnych. Na roślinie działa powierzchniowo i wgłębnie. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

więcej

Bayer Proteus 110 OD

Bayer Proteus 110 OD

Bayer Proteus 110 OD jest środkiem owadobójczym w formie zawiesiny olejowej do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczony do zwalczania szkodników gryzących i kłująco-ssących w brokule, buraku cukrowym, kalafiorze, kapuście brukselskiej, kapuście głowiastej, kapuście pekińskiej, kukurydzy, marchwii, rzepaku ozimym, ziemniaku.

więcej