TeamAgro Kuczyńska - środki ochrony roślin, nawozy, materiał siewny, pasze

Warto wiedzieć

środki ochrony roślin, nawozy, nasiona, pasze dla zwierząt

Ważne informacje o środkiach ochrony roślin, nawozach, nasionach, paszeach dla zwierząt

Przygotowanie pola i siew

Przygotowanie pola i siew

Na ilość i jakość plonu duży wpływ mają czynniki agrotechniczne. Błędy popełnione na etapie przygotowania gleby pod zasiewy i podczas samego siewu nie pozostają bez wpływu na kształtowanie się przyszłego plonu ziarna.

więcej

ESTA Kieserit

ESTA Kieserit

ESTA® Kieserit jest idealnym nawozem magnezowym zawierającym siarkę bezpośrednio dostępną dla roślin w formie siarczanu, zapewnia w każdych warunkach szybkie i trwałe działanie niezależnie od pH gleby. Kizeryt to minerał dodawany do produkcji nawozów w firmie K+S KALI GmbH, jest wykorzystywany w produkcji większości naszych produktów. Od nazwy minerału kizeryt powstała marka nawozu ESTA Kieserit, jedynego oryginalnego, w 100 % rozpuszczalnego i naturalnego siarczanu magnezu.

więcej

Agrotechnika – Rzepak ozimy

Agrotechnika - Rzepak ozimy

Rzepak z powodzeniem bywa uprawiany na V, a nawet VI klasie ziemi, ale należy przygotować jak najlepsze stanowisko. Trzeba mieć na uwadze, że rzepak jest najbardziej wrażliwy z powszechnie uprawianych roślin ozimych na przezimowanie, toteż nie nadają się pola narażone na wysmalenia wymoki. Jest to roślina wrażliwa na opóźnienie siewu i trzeba się trzymać optymalnego terminu (w naszym regionie 15-25.VIII), dlatego jako przedplon najlepiej sprawdzają się rośliny jak najwcześniej schodzące z pola, aby zdążyć należycie przygotować stanowisko.

więcej

Nawóz Korn-Kali

Nawóz Korn-Kali

Korn-Kali – potas w połączeniu z magnezem i siarką z kizerytu to idealne rozwiązanie w nawożeniu każdej gleby. Przystępując do nawożenia powinniśmy znać zasobność własnych gleb, aby móc ustalić konkretną dawkę nawozu pod konkretną roślinę. Niemniej jednak w Polsce większość gleb jest uboga przede wszystkim w potas, magnez i siarkę. Dlatego nawóz jakim jest Korn-Kali idealnie wpisuje się w potrzeby pokarmowe polskich gleb i roślin na nich uprawianych.

więcej